Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος μπάσκετ της σεζόν 2016-2017

Στις 8 Οκτωβρίου θα ξεκινήσει το πρωτάθλημα της Basket League για την σεζόν 2016-2017. Ο πρωταθλητής Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει τον Κόροιβο στην Αμαλιάδα, ενώ ο Παναθηναϊκός θα υποδεχτεί τον Προμηθέα Πατρών.

Το πρώτο ντέρμπι «αιωνίων» θα διεξαχθεί μόλις την 2η αγωνιστική (17/10, Δευτέρα) στο ΣΕΦ, ενώ οι δύο ομάδες θα κοντραριστούν τέσσερις φορές μέχρι τον Γενάρη!

Η ΑΕΚ θα αγωνιστεί στην Πάτρα κόντρα στον Απόλλωνα, ενώ ο Άρης θα υποδεχτεί τα Τρίκαλα.

1η (8/10) Αγωνιστική 14η (21/1)

Λαύριο-Κύμη

Απόλλων Πατρών-ΑΕΚ

Άρης-Τρίκαλα

Κολοσσός Ρόδου-Ρέθυμνο

Ομάδα Α-ΠΑΟΚ

Παναθηναϊκός-Προμηθέας Πατρών

Κόροιβος-Ολυμπιακός

 

2η (15/10) Αγωνιστική 15η (28/1)

ΑΕΚ-Λαύριο

Τρίκαλα-Απόλλων Πατρών

Ρέθυμνο-Άρης

ΠΑΟΚ-Κολοσσός Ρόδου

Προμηθέας Πατρών-Ομάδα Α

Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός

Κύμη-Κόροιβος

 

3η (22/10) Αγωνιστική 16η (4/2)

Λαύριο-Τρίκαλα

Απόλλων Πατρών-Ρέθυμνο

Άρης-ΠΑΟΚ

Κολοσσός Ρόδου-Προμηθέας Πατρών

Ομάδα Α-Ολυμπιακός

Παναθηναϊκός-Κόροιβος

Κύμη-ΑΕΚ

 

4η (29/10) Αγωνιστική 17η (11/2)

Ρέθυμνο-Λαύριο

ΠΑΟΚ-Απόλλων Πατρών

Προμηθέας Πατρών-Άρης

Ολυμπιακός-Κολοσσός Ρόδου

Κόροιβος-Ομάδα Α

Παναθηναϊκός-Κύμη

Τρίκαλα-ΑΕΚ

 

5η (5/11) Αγωνιστική 18η (15/2)

Λαύριο-ΠΑΟΚ

Απόλλων Πατρών-Προμηθέας Πατρών

Άρης-Ολυμπιακός

Κολοσσός Ρόδου-Κόροιβος

Ομάδα Α-Παναθηναϊκός

Κύμη-Τρίκαλα

ΑΕΚ-Ρέθυμνο

 

6η (12/11) Αγωνιστική 19η (25/2)

Προμηθέας Πατρών-Λαύριο

Ολυμπιακός-Απόλλων Πατρών

Κόροιβος-Άρης

Παναθηναϊκός-Κολοσσός Ρόδου

Ομάδα Α-Κύμη

ΠΑΟΚ-ΑΕΚ

Ρέθυμνο-Τρίκαλα

 

7η (19/11) Αγωνιστική 20η (4/3)

Λαύριο-Ολυμπιακός

Απόλλων Πατρών-Κόροιβος

Άρης-Παναθηναϊκός

Κολοσσός Ρόδου-Ομάδα Α

Κύμη-Ρέθυμνο

ΑΕΚ-Προμηθέας Πατρών

Τρίκαλα-ΠΑΟΚ

 

8η (26/11) Αγωνιστική 21η (11/3)

Κόροιβος-Λαύριο

Παναθηναϊκός-Απόλλων Πατρών

Ομάδα Α-Άρης

Κολοσσός Ρόδου-Κύμη

Ολυμπιακός-ΑΕΚ

Προμηθέας Πατρών-Τρίκαλα

ΠΑΟΚ-Ρέθυμνο

 

9η (3/12) Αγωνιστική 22η (18/3)

Λαύριο-Παναθηναϊκός

Απόλλων Πατρών-Ομάδα Α

Άρης-Κολοσσός Ρόδου

Κύμη-ΠΑΟΚ

ΑΕΚ-Κόροιβος

Τρίκαλα-Ολυμπιακός

Ρέθυμνο-Προμηθέας Πατρών

 

10η (10/12) Αγωνιστική 23η (25/3)

Ομάδα Α-Λαύριο

Κολοσσός Ρόδου-Απόλλων Πατρών

Άρης-Κύμη

Παναθηναϊκός-ΑΕΚ

Κόροιβος-Τρίκαλα

Ολυμπιακός-Ρέθυμνο

Προμηθέας Πατρών-ΠΑΟΚ

 

11η (17/12) Αγωνιστική 24η (1/4)

Λαύριο-Κολοσσός Ρόδου

Απόλλων Πατρών-Άρης

Κύμη-Προμηθέας Πατρών

ΑΕΚ-Ομάδα Α

Τρίκαλα-Παναθηναϊκός

Ρέθυμνο-Κόροιβος

ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός

 

12η (26/12) Αγωνιστική 25η (8/4)

Άρης-Λαύριο

Απόλλων Πατρών-Κύμη

Κολοσσός Ρόδου-ΑΕΚ

Ομάδα Α-Τρίκαλα

Παναθηναϊκός-Ρέθυμνο

Κόροιβος-ΠΑΟΚ

Ολυμπιακός-Προμηθέας Πατρών

 

13η (7/1) Αγωνιστική 26η (12/4)

Λαύριο-Απόλλων Πατρών

Κύμη-Ολυμπιακός

ΑΕΚ-Άρης

Τρίκαλα-Κολοσσός Ρόδου

Ρέθυμνο-Ομάδα Α

ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός

Προμηθέας Πατρών-Κόροιβος

Print Friendly, PDF & Email

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here