Σαρωτικός ο Ολυμπιακός με σούπερ Μάριν, έστειλε μηνύματα!

Με πρωταγωνιστή τον Μάρκο Μάριν, εξαιρετικό τον Μπράουν Ιντέγε που πέτυχε χατ-τρικ και πολύ καλούς τους Ταρίκ Ελιουνούσι, Σεμπά και Λούκα Μιλιβόγεβιτς, ο καταιγιστικός Ολυμπιακός συνέτριψε με 6-1 τη Βέροια στο Καραϊσκάκη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Ο Μάριν μοίρασε δύο ασίστ και ήταν μέσα στα τέσσερα από τα έξι γκολ των Πειραιωτών, ο Ελιουνούσι σκόραρε και είχε και δοκάρι, ενώ ο Ιντέγε έστειλε τρεις φορές την μπάλα στην εστία του Λόπεθ. Στα αξιοσημείωτα του ματς, ότι ο Καρντόσο έκανε το επίσημο ντεμπούτο του με την ερυθρόλευκη φανέλα

Στο 25′, ο Μιλιβόγεβιτς έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Λόπεθ απέκρουσε ασταθώς προς τα δεξιά, ο Μαρίν γύρισε την μπάλα στον Ιντέγε πέτυχε το 1-0.

Δύο λεπτά μετά, Ελιουνούσι και Μαρίν «έκρυψαν» την μπάλα, ο Γερμανός έκανε τη σέντρα και ο Σεμπά με κεφαλιά έκανε το 2-0.

Και πριν βγει το ημίχρονο, ο Μιλιβόγεβιτς έκανε την σέντρα, ο Ιντέγε με κεφαλιά πάσα στον Ελιουνούσι, ο οποίος με αριστερό σουτ πέτυχε το 3-0. Ο τελευταίος λίγο νωρίτερα, στο 29´, είχε κεφαλιά στο δεξί κάθετο δοκάρι του Λόπεθ.

Ο Ολυμπιακός πέτυχε και άλλο γκολ στο ξεκίνημα του β´ ημιχρόνου (49´) με δυνατό σουτ του Μιλιβόγεβιτς (4-0). Ο Ιντέγε «ξαναχτύπησε» άλλες δύο φορές στο τελευταίο μισάωρο του αγώνα, την πρώτη στο 61´ κάνοντας το 5-0 και τη δεύτερη στο 89´ διαμορφώνοντας το 6-1.

Ενδιάμεσα, η Βέροια που παραδόθηκε στις ορέξεις του Ολυμπιακού, μείωσε το σκορ σε 5-1 με σουτ του Παντελή Καπετάνου (74´). Η ομάδα της Ημαθίας άντεξε μόνο μέχρι το πρώτο γκολ των Πειραιωτών.

Σκόρερ: 25′, 61′, 89′ Ιντέγε, 27′ Σεμπά, 41′ Ελιουνούσι, 49′ Μιλιβόγιεβιτς – 74′ Καπετάνος

Διαιτητής: Ιωάννης Δελφάκης

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πάουλο Μπέντο): Καπίνο, Φιγκέιρας, Μποτία, Ντα Κόστα (59′ Ρέτσος), Ντε λα Μπέγια, Καμπιάσο, Μιλοβόγιεβιτς, Σεμπά, Μαρίν (70′ Καρντόσο), Ελιουνούσι (65′ Πάρντο), Ιντέγε.

ΒΕΡΟΙΑ (Αλέκος Βοσνιάδης): Λόπεθ, Μαραγκός, Χαροντάκης (46′ Ναβαλόβσκι), Μαλόν, Μελίσσης, Παπαδόπουλος, Μπαλάφας, Σαρπόνγκ (46′ Άρσε), Σισίνιο (77′ Βίτι), Τόνι Κάλβο, Καπετάνος.

ÉÍÔÅÃÅ ÌÉËÉÂÏÃÅÂÉÔÓ ÏËÕÌÐÉÁÊÏÓ - ÂÅÑÏÉÁ OLYMPIAKOS - VERIA (SUPERLEAGUE 2016-2017)

ÅËÉÏÕÍÏÕÓÉ ÏËÕÌÐÉÁÊÏÓ - ÂÅÑÏÉÁ OLYMPIAKOS - VERIA (SUPERLEAGUE 2016-2017)

ÊÁÑÍÔÏÓÏ ÏËÕÌÐÉÁÊÏÓ - ÂÅÑÏÉÁ OLYMPIAKOS - VERIA (SUPERLEAGUE 2016-2017)