Ολυμπιακός vs Δ. Γιαννακόπουλου – Οι αναμετρήσεις στο Κύπελλο Ελλάδας

Η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδας για την φάση των ομίλων με τη συμμετοχή των ομάδων της Super League και της Football League δημιούργησε ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις. Ο Ολυμπιακός, στον 2ο όμιλο, θα αντιμετωπίσει τους δύο συμπολίτες τον Πλατανιά και τα Χανιά, αλλά και την Σπάρτη του Δημήτρη Γιαννακόπουλου.

Ο ΠΑΟΚ, στον 1ο όμιλο, θα φιλοξενήσει στην Τούμπα την Λάρισα που έχει στον πάγκο της τον Άγγελο Αναστασιάδη, ενώ ο Παναθηναϊκός στον 3ο όμιλο θα αντιμετωπίσει ομάδες με ιστορία στην Α’ Εθνική, τον ΟΦΗ, τον Ηρακλή και τον Απόλλωνα Σμύρνης. Η ΑΕΚ έχει πιο εύκολο έργο απέναντι σε Κέρκυρα, Καρδίτσα και Λαμία.

Υπενθυμίζεται, ότι προκρίνονται οι δύο πρώτοι στη βαθμολογία από κάθε όμιλο.

ΟΙ 8 ΟΜΙΛΟΙ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ

1ος όμιλος: ΠΑΟΚ, ΑΕΛ, Τρίκαλα, Πανελευσινιακός ή Ζάκυνθος

2ος όμιλος: Ολυμπιακός, Πλατανιάς, Χανιά, Σπάρτη

3ος όμιλος: Παναθηναϊκός, Ηρακλής, ΟΦΗ, Απόλλων Σμύρνης

4ος όμιλος: ΠΑΣ Γιάννινα, Ξάνθη, Αγροτικός Αστέρας, Καλλονή

5ος όμιλος: Αστέρας Τρίπολης, Βέροια, Άρης, Αιγιανικός

6ος όμιλος: ΑΕΚ, Κέρκυρα, Καρδίτσα, Λαμία

7ος όμιλος: Ατρόμητος, Παναιτωλικός, Καλλιθέα, Πανθρακικός

8ος όμιλος: Πανιώνιος, Λεβαδειακός, Κισσαμικός, Πανσερραϊκός

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1ος όμιλος

1η αγωνιστική 25-27/10

ΠΑΟΚ – ΑΕΛ

Πανελευσιακός ή Ζάκυνθος – Τρίκαλα

2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12

Τρίκαλα – ΠΑΟΚ

ΑΕΛ – Πανελευσιακός ή Ζάκυνθος

3η αγωνιστική 13-15/12

Τρίκαλα – ΑΕΛ

Πανελευσιακός ή Ζάκυνθος – ΠΑΟΚ

 

2ος όμιλος

1η αγωνιστική 25-27/10

Ολυμπιακός – Πλατανιάς

Σπάρτη – ΑΟ Χανιά

2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12

ΑΟ Χανιά – Ολυμπιακός

Πλατανιάς – Σπάρτη

3η αγωνιστική 13-15/12

ΑΟ Χανιά – Πλατανιάς

Σπάρτη – Ολυμπιακός

 

3ος όμιλος

1η αγωνιστική 25-27/10

Παναθηναϊκός – Ηρακλής

Απόλλων Σμύρνης – ΟΦΗ

2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12

ΟΦΗ – Παναθηναϊκός

Ηρακλής – Απόλλων Σμύρνης

3η αγωνιστική 13-15/12

ΟΦΗ – Ηρακλής

Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός

 

4ος όμιλος

1η αγωνιστική 25-27/10

ΠΑΣ Γιάννινα – Ξάνθη

Καλλονή – Αγροτικός Αστέρας

2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12

Αγροτικός Αστέρας – ΠΑΣ Γιάννινα

Ξάνθη – Καλλονή

3η αγωνιστική 13-15/12

Αγροτικός Αστέρας – Ξάνθη

Καλλονή – ΠΑΣ Γιάννινα

 

5ος όμιλος

1η αγωνιστική 25-27/10

Αστέρας Τρίπολης – Βέροια

Αιγινιακός – Άρης

2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12

Άρης – Αστέρας Τρίπολης

Βέροια – Αιγινιακός

3η αγωνιστική 13-15/12

Άρης – Βέροια

Αιγινιακός – Αστέρας Τρίπολης

 

6ος όμιλος

1η αγωνιστική 25-27/10

ΑΕΚ – Κέρκυρα

Λαμία – Αναγέννηση Καρδίτσας

2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12

Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΕΚ

Κέρκυρα – Λαμία

3η αγωνιστική 13-15/12

Αναγέννηση Καρδίτσας – Κέρκυρα

Λαμία – ΑΕΚ

 

7ος όμιλος

1η αγωνιστική 25-27/10

Ατρόμητος – Παναιτωλικός

Πανθρακικός – Καλλιθέα

2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12

Καλλιθέα – Ατρόμητος

Παναιτωλικός – Πανθρακικός

3η αγωνιστική 13-15/12

Καλλιθέα – Παναιτωλικός

Πανθρακικός – Ατρόμητος

 

8ος όμιλος

1η αγωνιστική 25-27/10

Πανιώνιος – Λεβαδειακός

Πανσερραϊκός – Κισσαμικός

2η αγωνιστική 29-30/11 και 01/12

Κισσαμικός – Πανιώνιος

Λεβαδειακός – Πανσερραϊκός

3η αγωνιστική 13-15/12

Κισσαμικός – Λεβαδειακός

Πανσερραϊκός – Πανιώνιος

Print Friendly, PDF & Email

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here