Γλίτωσε το κάζο στις καθυστερήσεις, Κέρκυρα – Παναθηναϊκός 1-1

Ο Βίκτωρ Κλωναρίδης με κεφαλιά στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα (94´) χάρισε στον Παναθηναϊκό τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) απέναντι στην Κέρκυρα, με τους «πράσινους» να ολοκληρώνουν αήττητοι τη φάση των ομίλων παίρνοντας την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Το «τριφύλλι» είχε και δοκάρι στις καθυστερήσεις (91´) με τον Καλτσά, ενώ η Κέρκυρα προηγήθηκε πολύ νωρίς στο σκορ (3´) με τον Βλάχο. Οι «Φαίακες» πίστεψαν ότι θα φύγουν από το γήπεδο με τους τρεις βαθμούς, αλλά οι παίκτες του Παναθηναϊκού που φάνηκε να κάνουν αγγαρεία (αφού είχαν εξασφαλίσει την πρόκριση) ξύπνησαν στο τέλος γλιτώνοντας τους «πράσινους» από την ήττα.

Στην άνοδο της απόδοσης του Παναθηναϊκού συνέβαλε η είσοδος των Καρέλη και Καλτσά που μπήκαν στο ματς ως αλλαγή. Αλλά και το γεγονός, ότι η Κέρκυρα αναγκάστηκε στα τελευταία λεπτά να αγωνιστεί με 10 παίκτες λόγω του τραυματισμού του Ντουαλά, καθώς ο Αλέκος Βοσνιάδης είχε ολοκληρώσει τις αλλαγές του.

Κέρκυρα: Αραμπατζής, Καραγιαννίδης, Μεντής, Βλάχος (60′ Γκομέζ), Μακρίδης, Κρητικός, Ντατίδης, Φάμπιο, Κωτάτης (46′ Ζορμπάς), Γεωργακόπουλος, Καμπάνταης (72′ Ντουαλά).

Παναθηναϊκός: Κοτσόλης, Μαρινάκης, Χουχούμης, Τριανταφυλλόπουλος, Ταυλαρίδης, Αμπέντ (80′ Πράνιτς), Κλωναρίδης, Λαγός, Ατζαγκούν, Λουντ (59′ Καλτσάς), Νίνης (72′ Καρέλης).