Αποκλείστηκε ο ΠΑΣ Γιάννινα, ηττήθηκε 2-1 από την Άλκμααρ

Ο ΠΑΣ Γιάννινα προηγήθηκε στο σκορ με τον Κόντε, αλλά η Άλκμααρ πέτυχε την νίκη-ανατροπή με 2-1 στο γήπεδο του Περιστερίου και πήρε το εισιτήριο της πρόκρισης στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ.

Η ομάδα του Γιάννη Πετράκη άνοιξε το σκορ στο 9´ με τον Κόντε, αλλά στη συνέχεια οι Ολλανδοί πήραν τα ηνία του αγώνα και με δύο γκολ μέσα σε επτά λεπτά των Σόουζα (29´) και Λούκασεν (36´) «κλείδωσαν» τη νίκη και την πρόκριση από το πρώτο ημίχρονο.

Σκόρερ: 9′ Κόντε – 29′ Σόουζα, 36′ Λούκασεν

Διαιτητής: Ρόμπερτ Σχοργκενχόφερ (Αυστρία)

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης): Πασχαλάκης, Λίλα, Μπέριος, Μιχαήλ, Τζημόπουλος (46′ Σκόνδρας), Κοζορώνης (77′ Δώνης), Ναδάλες, Καρανίκας, Ακόστα, Γιάκος (51′ Μαμπουλού), Κόντε.

ΑΛΚΜΑΑΡ (Τζον Φαν ντεν Μπρομ): Ροτσέτ, Λούκασεν, Φαν Άιντεν, Φλάαρ, Χαπς, Βούιτενς, Φαν Όφεριμ (71′ Τιλ), Χένρικσεν, Ζαχανμπάχς, Ντάμπνεϊ Σόουζα (79′ Γκαρσία), Βέχορστ.