Ποιές ώρες αγωνίζονται σήμερα Κυριακή οι Έλληνες -και τις επόμενες ημέρες

Σήμερα  Κυριακή το πρόγραμμα έχει γυμναστική,  σκοποβολή, πινγκ πονγκ και κολύμβηση από ελληνικής πλευράς -αν μας κάνει τη χάρη ο βραζιλιάνος σκηνοθέτης βέβαια να μας δείξει, γιατι σήμερα ήταν αρκετά μετέωρος και χάναμε διάφορους αθλητές

*Στην γυμναστική μετέχει  η Βασιλική Μιλλούση στο ατομικό προκριματικό.

*Στην κωπηλασία έχουμε παλι στα προκριματικά  με τετράκωπο τους Γιάννη Χρήστου – Γιώργο Τζιάλα – Διονύση Αγγελόπουλο – Γιάννη Τσίλη, αλλά αυτός ο αγώνας αναβλήθηκε το μεσημέρι λογω ανέμων και δεν προσδιορίστηκε πότε θα γίνει

*Στην σκοποβολή έχουμε την Άννα Κορακάκη στα 10 μ. Αεροβόλο Πιστόλι

*Στο πινγκ πονγκ έχουμε τον  Παναγιώτη Γκιώνη  που  θα αγωνιστεί στο δεύτερο γύρο του απλού ανδρών

*Στα προκριματικά της κολύμβησης έχουμε τον Χρήστο Αποστόλου 100μ. ύπτιο και την  Εθνική Ομάδα στα 4 Χ 100μ. Στην Εθνική μετέχουν οι Κριστιάν Γκολομέεβ – Χρήστος Κατραντζής – Οδυσσέας Μελαδίνης – Ανδρέας Βαζαίος
Σκοποβολή 
15:00 – προκριματικός αεροβόλο πιστόλι 10 μ. γυναικών – Άννα Κορακάκη
Ενόργανη γυμναστική
15:45, 17:30, 20:30, 23:30 – προκριματικός δοκού ισορροπίας – Βασιλική Μιλλούση
Πινγκ Πονγκ, Ρίοσεντρο Παβιλιόν 3
16:00 – δεύτερος γύρος απλού ανδρών – Παναγιώτης Γκιώνης
Κωπηλασία
18:00 – προκριματικός τετράκωπου χωρίς πηδαλιούχο ανδρών – Γιάννης Τσίλης, Γιώργος Τζιάλλας, Διονύσης Αγγελόπουλος, Γιάννης Χρήστου
Κολύμβηση
19:00 – προκριματικός 100μ. ύπτιο ανδρών – Απόστολος Χρήστου
21:05 – προκριματικός 4Χ100μ. ελεύθερο ανδρών – Οδυσσέας Μελαδίνης, Απόστολος Χρήστου, Χρήστος Κατραντζής, Κριστιάν Γκολομέεβ

Το πρόγραμμα των ελλήνων αθλητών μέχρι και την Πέμπτη 11/8


ΔΕΥΤΕΡΑ 8/8

Σκοποβολή
15:00 – προκριματικός αεροβόλο πιστόλι 10 μ. γυναικών – Άννα Κορακάκη

Ενόργανη γυμναστική
15:45, 17:30, 20:30, 23:30 – προκριματικός δοκού ισορροπίας – Βασιλική Μιλλούση

Πινγκ Πονγκ
16:00 – δεύτερος γύρος απλού ανδρών – Παναγιώτης Γκιώνης

Κωπηλασία
18:00 – προκριματικός τετράκωπου χωρίς πηδαλιούχο ανδρών – Γιάννης Τσίλης, Γιώργος Τζιάλλας, Διονύσης Αγγελόπουλος, Γιάννης Χρήστου

Κολύμβηση

19:00 – προκριματικός 100μ. ύπτιο ανδρών – Απόστολος Χρήστου
21:05 – προκριματικός 4Χ100μ. ελεύθερο ανδρών – Οδυσσέας Μελαδίνης, Απόστολος Χρήστου, Χρήστος Κατραντζής, Κριστιάν Γκολομέεβ

ΤΡΙΤΗ 9/8
Σκοποβολή
15:00 – προκριματικός 25μ. πιστόλι – Άννα Κορακάκη

Τζούντο
16:00 – 1ος γύρος 81κ. ανδρών – Ρομάν Μουστόπουλος

Κολύμβηση
19:02 – προκριματικός 100μ. ελεύθερο ανδρών – Κρίστιαν Γκολομέεβ
19:50 – προκριματικός 200μ. πρόσθιο ανδρών – Παναγιώτης Σαμιλίδης, Δημήτρης Κουλούρης

Ιστιοπλοΐα
19:05 – 1η-2η ιστιοδρομία φιν – Γιάννης Μιτάκης
19:05 – 4η-6η ιστιοδρομία RS:Χ γυναικών – Αγγελική Σκαρλάτου
19:15 – 3η-4η ιστιοδρομία λέιζερ ανδρών – Παύλος Κοντίδης (Κύπρος)
19:15 – 4η-6η ιστιοδρομία RS:Χ ανδρών – Βύρωνας Κοκκαλάνης

ΤΕΤΑΡΤΗ 10/8
Ποδηλασία
16:00 – ατομική χρονομέτρηση ανδρών – Γιάννης Ταμουρίδης

Ξιφασκία
14:30 – προκριματικά ξίφος ασκήσεως γυναικών ατομικό – Κατερίνα Κοντοχριστοπούλου

Τζούντο
16:00 – προκριματικά 90κ. ανδρών – Ηλίας Ηλιάδης

Υδατοσφαίριση
16:20 – 1ος όμιλος ανδρών – Ελλάδα – Ουγγαρία

Ιστιοπλοΐα
19:05 – 3η-4η ιστιοδρομία φιν – Γιάννης Μιτάκης
19:05 – 1η-3η ιστιοδρομία Νάκρα 17 μεικτό – Σοφία Μπεκατώρου, Μιχάλης Πατενιώτης
19:05 – 1η-2η ιστιοδρομία 470 ανδρών – Παναγιώτης Μάντης, Παύλος Καγιαλής

Κολύμβηση
19:25 – προκριματικός 200μ. ύπτιο ανδρών – Απόστολος Χρήστου
20:09 – προκριματικός 200μ. μεικτή ανδρών – Ανδρέας Βαζαίος

ΠΕΜΠΤΗ 11/8
Κολύμβηση
19:02 – προκριματικός 50μ. ελεύθερο ανδρών – Κρίστιαν Γκολομέεβ, Οδυσσέας Μελαδίνης

Ιστιοπλοΐα
19:05 – 5η-6η ιστιοδρομία φιν – Γιάννης Μιτάκης
19:05 – 7η-9η ιστιοδρομία RS:Χ ανδρών – Βύρωνας Κοκκαλάνης
19:05 – 4η-6η ιστιοδρομία Νάκρα 17 μεικτό – Σοφία Μπεκατώρου, Μιχάλης Πατενιώτης
19:15 – 3η-4η ιστιοδρομία 470 ανδρών – Παύλος Καγιαλής, Παναγιώτης Μάντης
19:15 – 7η-9η ιστιοδρομία RS:Χ γυναικών – Αγγελική Σκαρλάτου

Print Friendly, PDF & Email

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here