Λευκή ισοπαλία στη Βέροια, δεύτερη γκέλα του ΠΑΟΚ στο πρωτάθλημα

ΦΩΤΟ: EUROKINISSI(Φ. ΤΡΥΨΑΝΗ)
Κουρασμένη από το παιγνίδι με την Σλόβαν Λίμπερετς, κατώτερη από τις προσδοκίες και με πολλούς νέους παίκτες στην αρχική του σύνθεση, η ομάδα του Βλάνταν Ίβιτς, δεν κατάφερε να κερδίσει την Βέροια, Περιορίστηκε σε λευκή ισοπαλία, κάνοντας την δεύτερη γκέλα στο πρωτάθλημα.
Στο 44′ πάντως ο διαιτητής Ευαγγέλου με υπόδειξη του βοηθού του ακύρωσε γκολ του ΠΑΟΚ, ως οφσάιντ, φάση για την οποία διαμαρτύρεται ο δικέφαλος.

Στο δεύτερο 45λεπτο, ο Ίβιτς προσπάθησε να κάνει πιο επιθετικό τον ΠΑΟΚ και η αλήθεια είναι πως το παιχνίδι ήταν καλύτερο. Υπήρξαν καλές στιγμές εκατέρωθεν, περισσότερες βέβαια για τον ΠΑΟΚ, με πιο κλασική εκείνη του Κουλούρη στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης. Το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος με την ομάδα της Θεσσαλονίκης δικαίως να «φωνάζει» για το ακυρωθέν γκολ του Περέιρα.

ΒΕΡΟΙΑ: Λόπεθ, Βασιλαντωνόπουλος, Μαλόν, Μαραγκός, Ναβαλόφσκι, Μπαλάφας, Άρτσε (83′ Παπαστεριανός), Καλί, Βίτι (56′ Σισίνιο), Μεληκιώτης (59′ Χαροντάκης), Καπετάνος.

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Λέοβατς, Μαλεζάς, Βαρέλα, Κρέσπο, Τσίμιροτ, Χαρίσης, Μυστακίδης (74′ Κουλούρης), Ροντρίγκες (46′ Τζάλμα Κάμπος), Περέιρα (62′ Μπίσεσβαρ), Αθανασιάδης.